Wakacje z Panem BOGIEM

2021

4 – 10 lipca

Data: 4 – 10 lipca 2021

Miejsce: Silver Bay, Lake George, NY

85

uczestników

29

rodzin

o. Waldemar Łątkowski

Temat

Bóg Ojciec 

Zapisane w pamięci:

Pomimo obluznienia restrykcji z powodu panującej epidemii koronawirusa tegoroczne „Wakacje z Panem Bogiem” zostały zorganizowane jako spotkanie rodzin. Zasady wprowadzone przez ośrodek mocno sugerowały pracę w małych grupach.Maluchy, Pierwszokomunijni, Anioły, Nastolatki, Młodzież i Rycerze to nasze znaki rozpoznawcze.

W tym roku tęskniliśmy za wieloma stałymi elementami „Wakacji z Panem Bogiem”. Nie było:  projekcji filmowych gier zespołowych na sali gimnastycznej ale była dyskoteka przy ognisku nad brzegiem jeziora.

ale w zamian za to: pływaliśmy kajakami, wędkowaliśmy dniem i nocą, wyjeżdżaliśmy do parafii St.Mary i z utęsknieniem spoglądaliśmy w niebo, by cieszyć się każdą chwilą.Mieliśmy spektakl teatralny pt. Św.Józef, tym samym zaznaczyliśmy przesłanie roku 2021.

zapamiętamy na zawsze: Odnowienie Przymierza na naszej Górze Synaj! Jesteśmy świadomi miłości Boga, który kocha każdego z nas.

Ostatniego dnia rozmawialiśmy o kardynale Stefanie Wyszyńskim. Dumni z naszego Prymasa Tysiąclecia zabraliśmy pamiątkowe albumy do swych rodzin. Czas bardzo szybko minął i pozostały już tylo wspomnienia.Do zobaczenia za rok.

Eucharystia nad brzegiem jeziora i w otoczeniu przyrody. Spotkania rodzinne, które były katechezą.7 sakramentów było okazją do dyskusji rodziców z Ojcem Proboszczem.