Wakacje z Panem BOGIEM

2022

3 – 9 lipca

Data: 3 – 9 lipca 2022

Miejsce: Lancaster, PA

116

uczestników

23

opiekunów

o. Waldemar Łątkowski

Temat

Maryja Matką Boga i Człowieka

Zapisane w pamięci:

Po raz pierwszy wyjechaliśmy do malowniczego Lancaster w PA. Ośrodek rekolekcyjny Black Rock przyjął nas bardzo gościnnie.

W tym roku uczestnicy dokładnie zapoznali się z życiem Matki Bożej i z najbardziej znanymi sanktuariami maryjnymi na świecie. I tak na początku mowa była o rodzicach Maryi Joachimie i Annie, o Jej Niepokalanym Poczęciu i przeżywaliśmy raz jeszcze scenę Zwiastowania. Podczas Bożego Narodzenia mogliśmy poznać Matkę Bożą Rodzicielkę i otoczyć szczególną pamięcią nasze mamy pisząc do nich list wdzięczności.

Z Sanktuariów, o których była mowa poznaliśmy Częstochowę, Gwadelupę, Fatimę i dotąd mało mi znany Gietrzwałd, gdzie Matka Boża w czasach zaborów pokazywała się i rozmawiała z dwójką dziewczynek po polsku.  Będąc w tak szczególnym miejscu nie mogło nas zabraknąć na sztuce teatralnej pod tytułem „Dawid”Na naszym campie mieliśmy też gości, odwiedziły nas dwie Siostry Zakonne, które opowiedziały nam o swoim Zgromadzeniu i historii powołania: Siostra Serafina- Benedyktynka i  Siostra Bogusława – Służebniczka.

Bardzo mocnym punktem tych “Wakacji z Panem Bogiem “był akt oddania się Matce Bożej. Każdy uczestnik, który chciał, podchodził sam lub z rodziną do ołtarza i klęcząc był przykrywany specjalnym płaszczem Matki Bożej z Gwadelupę i odmawiał na glos Akt oddania się Maryi, było to naprawdę głębokie przeżycie.